İş

ASKON Konya ve KKTC ticari işbirliği

KONYA (İGFA) –Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi, 35 kişilik heyet ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) iş gezisi düzenledi.

ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı başkanlığındaki heyeti, KKTC GİAD Lideri Orhan Gavani ve ASKON KKTC Temsilcisi Kemal Üresin karşıladı. Program kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu ve Türkiye’nin KKTC Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ziyaret edildi.

3 günlük programda protokol ziyaretlerinin yanı sıra Kıbrıslı işadamları ile ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirildi.

Büyükelçi Metin Feyzioğlu, böylesine değerli bir heyetin KKTC’yi ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, Kıbrıs’ta canlı bir ticaretin olduğunu ve Türk işadamları olarak burada büyük işbirlikleri ve yatırımlar yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Konya’nın ticaret ve üretim gücünden faydalanmak istediklerini belirterek, ASKON’un bu noktada değerli bir köprü olacağını söyledi. Bakan Amcaoğlu, işadamları heyetlerini Kıbrıs’ta yatırım yapmaya davet etti.

ÖĞRENCİ ARAZİSİ SİZE MİNNETTARDIR

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı da ziyaret eden heyete Tatar bilgi verdi. Konya’yı yakından tanıdığının altını çizen Tatar, “Bugün sizleri ağırlamaktan onur duyduk. Kıbrıs Türkiye için çok önemlidir. Siz de bizim için çok önemlisiniz. Buradaki ticareti güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bunun için sana gerçekten ihtiyacımız var. Buraya gelerek potansiyeli gördünüz. Burada yatırım için her türlü kapı sizlere açık” dedi.

Programla ilgili değerlendirmelerde bulunan ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, KKTC’nin sanıldığından daha değerli bir ticari üs olduğunu vurguladı.

tarakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu