Ekonomi

CarrefourSA’dan yerli üretici ve kadın girişimcilere destek

Girişimciliğin ve yerli üretimin destekçilerinden CarrefourSA, Türkiye’nin dört bir yanından bayan üreticileri ve girişimcileri bir ortaya getiren Shopsa ile iş birliğine imza attı. Bu kapsamda yüzlerce bayan girişimcinin eserleri CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazasında müşterileriyle buluşuyor.

Organize perakende kesiminin öncü markası CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla yerli üretimden kadın girişimciliğine kadar tüm çalışma alanlarında en ‘doğrusu’nu hayata geçirmeye devam ediyor. 44 vilayette 850’den fazla mağazası ve 11 binden fazla çalışandan oluşan dev bir ekosistemle faaliyetlerini yürüten, bayilik sistemiyle girişimciliğe, öz marka eserleriyle de yerli üreticiye güç veren CarrefourSA, son olarak “Kadına Destek Ülkeye Destek” mottosu ile yola çıkan, mahallî üretici ve küresel ölçekte marka olma başarısı yakalayan bayanların eserlerinin yer aldığı Shopsa ile manalı bir iş birliğine imza attı. CarrefourSA bu iş birliği kapsamında, mahallî üretici ve teşebbüsçü bayanları desteklemek maksadıyla Shopsa eserlerini CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme’de, Shopsa İdare Konseyi Lideri Demet Sabancı Çetindoğan’ın da iştiraki ile gerçekleşen aktiflikte müşterileriyle buluşturdu.

“Yerel üreticiler ve girişimcilerle büyüyoruz”

Yerli üreticileri ve bayan girişimcileri desteklemenin CarrefourSA için çok kıymetli olduğunu söyleyen CarrefourSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tipe, ”Türkiye’nin önde gelen besin perakendecilerinden biri olarak sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarındaki çalışmalar bizim için çok bedelli. Bugün CarrefourSA çalışanlarının yüzde 40’ını bayanlar oluşturuyor. Girişimcilik ekosisteminde de tıpkı ideolojiyle yola devam ediyoruz. Bugün 170 bayimizin 25’i bayan teşebbüsçü. Bayan üreticileri desteklemeye yönelik pek çok çalışmamız var. Örneğin son 4 yıldır 8 Mart’ta İstinye’deki hipermarketimizde bayan üreticilerin kurduğu iş ortaklarıyla ‘Kadın Üretici Pazarı’ düzenliyoruz. ‘Yeniden Biz’ platformu ile iş hayatına yine dönmek isteyen bayanları da destekliyor ve istihdam sağlıyoruz. Önümüzdeki periyotta de bayan çalışan, teşebbüsçü ve üreticilerin sayısının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“CarrefourSA, Türkiye’nin üreten kadınlarını destekliyor”

Kadın üretici ve girişimcileri desteklemek tarafında yapılan çalışmalar kapsamında Shopsa ile yakın vakitte yapılan iş birliğiyle ilgili de konuşan Tipe, kelamlarına şöyle devam etti: “Kadın üreticilerin eserlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak ve lokal üreticiyi desteklemek maksadıyla Shopsa ile yakın vakitte bir iş birliğine imza attık. Platformda incir reçeli, zeytin, zeytinyağı üzere doğal besin eserlerinin yanı sıra özel bakım yağları, aloe vera içerikli saç bakım eserleri de yer alıyor. Büsbütün doğal ve organik bu eserler şu anda CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazamızda satışa sunuldu. Önümüzdeki devirde farklı mağaza noktalarımızda da müşterilerimizle bayan girişimcilerin eserlerini buluşturmaya devam edeğiz. “

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu