Ekonomi

Güvenli deniz için ‘yerli’ akıl

İSTANBUL (İGFA) – Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri (KoçDefence), 25 Temmuz ortasında düzenlenen IDEF’23 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda, gelişmiş mayın teknolojisi MALAMAN ile fark yaratan, ülke savunmasını güçlendiren yenilikçi teknolojiler geliştirdi. -28 bu yıl. KoçDefence Makine ve Kimya Sanayii A.Ş. (MKE) ve TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (TÜBİTAK SAGE), Türkiye’nin ilk yerli ve milli akıllı deniz dibi madeni MALAMAN, fuar boyunca ziyaretçilerle buluştu. MALAMAN, KoçDefence standı dışında Milli Savunma Bakanlığı standında da yerini aldı.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, deniz kontrolünün Türkiye’nin deniz yetki ve menfaatleri doğrultusunda çok daha yüksek verimlilikle sağlanabilmesi için tamamen yerli ve milli yüksek teknoloji ürünü MALAMAN akıllı deniz tabanı madenini envanterine katacak.

KoçSavunma’nın MALAMAN projesinde paydaşlarıyla birlikte geliştirdiği ve IDEF’23’te lanse ettiği ikinci değerli sürpriz ise Türk Silahlı Kuvvetlerimize “havadan hassas deniz mayını işletme” kabiliyeti kazandıracak mayın konsept analizi (UÇA) oldu. İlk kez.

IDEF’23’e bu yıl Türk savunma sanayisini büyüten inovatif teknolojilerle katıldıklarını belirten Koç Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Akarca, bir misyon üstlendiklerini söyledi. Güçlü bir savunma sanayisinin parmak izini gelişmiş ülke ekonomilerinin iç dinamiklerinde mutlaka göreceksiniz. Ülkemizde son yıllarda bu alanda uygulanan özel sektör ve kamu işbirliklerinin gerçek modeller ile isabetli sonuçlara ulaştığını görmek elbette hepimizi gururlandırıyor. Bu çalışmanın en pahalı ve somut örneklerinden biri olan MALAMAN akıllı deniz dibi mayını ve havaya duyarlı deniz mayını konsept analizini (UÇA) IDEF’23’te paydaşlarımızla birlikte güçlü bir şekilde sergilemekten onur duyuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu