Haber

Hatipoğlu’ndan Özgür Özel’e sert tepki! İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu referansı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Eskişehir ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısı için Eskişehir’e geldi.

Porsuk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Özel, AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

Eskişehir’de belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşan Özel, şunları söyledi: “Geçen yıl 14 Mayıs’ta, 10 ay önce birileri daha bir yaşına bile basmadan, Eskişehir halkının karşısına çıkıp ‘Recep Tayyip Erdoğan’a karşıyım’ demişti. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kendisine verdiği desteğe inanmıyorum, doğru bulmuyorum. Ben iyi bir insanım. “İYİ Parti’ye karşı çıkmak için sizden destek istiyorum” dedi. Eskişehirlilerden oy aldı. Oy vermek, bir şehrin bir politikacıya emanet ettiği onurdur. O oyları aldı ve bilmediğimiz bir şey var. Oy alırken AK Parti’den de teşvik alıyordu. Bunu sonradan öğrendik. “Muhalefete karşıyım, AK Parti’ye karşıyım, Recep Tayyip Erdoğan’a karşıyım” diyerek oyları topladı ve Recep Tayyip Erdoğan partisine geçti. Şimdi ‘Eskişehir’i bana verin, ben hallederim’ deyinİfadelerini kullandı.

NEBİ HATİPOĞLU’NUN CEVABI

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Özgür Özel’e yanıt verdi.

Kendisini eleştiren Özel’e sosyal medya hesabından yanıt veren Hatipoğlu, şunları söyledi:

“Kendi liderine, kendi büyükşehir belediye başkanına kumpas kuran kişinin çıkıp, Eskişehirlilere ders vermeye ne hakkı ne de hakkı vardır. 31 Mart’ta Eskişehir kendi çocuklarının mı yoksa yönetemediği İstanbul’dan şehrimizi dizayn etmeye çalışanların mütevellilerinin arkasında mı duracak? Eskişehir’de kutuplaştırmaya yönelik her türlü çaba geçersizdir. Her vatandaşa fayda sağlamak, hayatlarına olumlu yönde dokunmak niyetinde ve çabalıyorum. Siyasi nezaket örneği sergileyen kampanya sürecimiz bu şekilde devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu