Haber

Kayseri protokolünden yardım için teşekkürler

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sarsıntılı bölge ve Kayseri’de depremzedelerin her zaman yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Adıyaman’da yaşayan hal esnafının sebze ve meyve ihtiyaçlarının karşılanması için acil harekete geçerek sebze yüklü 2 yardım TIR’ını gönderdi. Adıyaman’a meyve.

Büyükşehir Belediyesi ile Kayseri Zerzevat Meyve Heyetleri ve Esnafları Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan, Lider Büyükkılıç’ın bizzat yardım ettiği sebze ve meyve yüklü 2 yardım TIR’ı depremden etkilenen Adıyaman’a ulaştı.

Çarşı tezgahlarında yerini alan eserler, deprem sonrası satışa başlayan esnafa sermaye olarak katkı sağlarken, eserlerin uygun fiyatları depremzedelerin bakkaliye ve meyvelere kolay ulaşımını sağladı.

Adıyaman’a koordinatör vali olarak atanan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür etti. Sosyal medyadan bir paylaşım yapan Vali Çiçek, pazar esnafının tezgahlarına el koymasını değerli olarak nitelendirerek, “Adıyaman’da hayatı normale döndürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Pazarcı esnafımızın tezgâhlarına hakim olması çok önemliydi. Ama ürüne ihtiyaç vardı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kayseri Devlet Başkanı pazarcılarımızın bu talebine kayıtsız kalmadı. Kayseri’ye teşekkürler” dedi.

Adıyaman’da esnaf ve günler sonra kurulan pazar tezgahlarından alışveriş yapan depremzedeler Önder Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu