İş

Kazanç çağrısı: BBSI güçlü ilk çeyrek sonuçları ve iyimser bir görünüm bildirdi

İş yönetimi çözümleri sağlayıcısı Barrett Business Services, Inc. (BBSI) ilk çeyrek kazanç çağrısında, brüt faturalarda %7’lik bir artış ve pandemi öncesi müşteri tutma seviyelerini aşan önemli bir şantiye çalışanı ilavesi bildirdi. Personel işindeki %12’lik düşüşe rağmen BBSI gelecek hakkında olumlu düşünmeye devam ediyor ve önümüzdeki çeyreklerde istikrar bekliyor.

Şirket, Kaiser Permanente ile yakın zamanda kurduğu stratejik ortaklıktan ve pazardaki varlıklarının genişlemesine katkıda bulunan yeni Pazar Geliştirme Müdürlerinin göreve başlamasından heyecan duyuyor. BBSI bu yıl için olumlu bir tahminde bulunarak brüt faturalarda, şantiye çalışanlarında, brüt kar marjında büyümenin devam edeceğini ve etkin yıllık vergi oranının korunacağını öngörüyor.

Önemli Çıkarımlar

 • BBSI’nin brüt faturaları bir önceki yıla göre %7 artarak güçlü bir finansal performansa işaret etti.
 • Şirket, net yeni müşterilerden yaklaşık 3.100 kişi ile rekor sayıda işyeri çalışanı ekledi.
 • Müşteriyi elde tutma oranları pandemi öncesine göre daha yüksek.
 • BBSI’nin personel sağlama işinde beklentilere paralel olarak %12’lik bir düşüş görüldü.
 • Şirket yeni pazarlara başarıyla girdi ve yeni Pazar Geliştirme Yöneticilerine yatırım yaptı.
 • BBSI Benefits, sağlık sigortası teklifi, şu anda yaklaşık 280 müşteriye ve 7.000’den fazla katılımcıya sahip.
 • Kaiser Permanente ile kurulan stratejik ortaklık BBSI’nin ürün tekliflerini geliştirecek.
 • Yıl için mali tahminler brüt faturalarda %6 ila %8 artış, işyeri çalışanlarında %4 ila %5 büyüme ve %2,95 ila %3,15 arasında bir brüt marjı içeriyor.
 • Yıllık efektif vergi oranının %26 ile %27 arasında olması beklenmektedir.

Şirket Genel Görünümü

 • BBSI, yılın geri kalanında brüt faturaların %6 ila %8 oranında büyümesini bekliyor.
 • Şirket, ortalama şantiye çalışan sayısında %4 ila %5 arasında bir artış öngörüyor.
 • Brüt faturaların yüzdesi olarak brüt kar marjının %2,95 ile %3,15 arasında olması öngörülmektedir.
 • Yıllık efektif vergi oranının %26 ile %27 arasında olacağı tahmin edilmektedir.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Önemli Ayı Gelişmeleri

 • Personel işi, beklenmesine rağmen %12’lik bir düşüş yaşamıştır.
 • Bordro vergileri tüm bölgelerde artarak brüt kar marjını etkiledi.

Yükselen Önemli Noktalar

 • BBSI’nin yeni pazarlara girişi ve Pazar Geliştirme Yöneticilerine yaptığı yatırım başarılı olmuştur.
 • Kaiser Permanente ile yapılan stratejik ortaklığın ürün tekliflerini genişletmesi beklenmektedir.
 • Şirketin varlık-hafif modeli, önemli bir sermaye yatırımı olmaksızın ek şubelerin açılmasına olanak tanımaktadır.

Bayanlar

 • Kazanç çağrısı özetinde belirtilen belirli bir finansal eksiklik bulunmamaktadır.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • Gary Kramer, 2025 mali yılı için şube açma planlarından ve varlığa dayalı pazarların eklenmesinden bahsetti.
 • BBSI’nin çalışan başarısı için iyi bir ücretlendirme ve eğitime odaklandığını belirtti.
 • BBSI, önümüzdeki çeyrekte sağlık hizmetleri ürünlerinin büyük müşterilerle olan başarısı hakkında daha net bir tabloya sahip olacak.
 • Kramer, yüksek bordro vergilerinin etkisini ve marjlar üzerindeki “trambolin etkisi” potansiyelini kabul etti.

BBSI (NASDAQ: BBSI), güçlü ilk çeyrek performansı ve stratejik girişimleriyle desteklenen bu yılki beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor. Şirketin pazar genişletme, müşteriyi elde tutma ve yeni ortaklıklara odaklanması, artan bordro vergilerinin yarattığı zorluklara rağmen büyümenin devam etmesi için zemin hazırlıyor. Net bir büyüme stratejisi ve işgücüne yatırım yapma taahhüdüyle BBSI, yıla yaptığı olumlu başlangıcı geliştirecek şekilde konumlanmış durumda.

InvestingPro İçgörüleri

Barrett Business Services, Inc. (BBSI), 2024 yılının ilk çeyreği itibariyle son on iki ayda güçlü bir finansal performans göstermiştir ve bu performans 807,13 milyon dolarlık mevcut piyasa değerine yansımıştır. Şirketin stratejik kararları ve operasyonel başarıları, finansal ölçütleriyle örtüşüyor.

Örneğin, şirket yönetimi, şirketin gelecekteki beklentilerine olan güvene ve hissedar değeri sunma taahhüdüne işaret eden bir hareket olan hisse geri alımlarına aktif olarak katılmaktadır.

BBSI’nin finansal sağlığı, bilançosunda borçtan daha fazla nakit tutma kabiliyeti ile daha da vurgulanmaktadır, bu da stratejik manevralar veya öngörülemeyen harcamalar için bir yastık sağlar. Bu durum, şirketin ortaya çıkan fırsatlardan yararlanmak için likidite gerektirebilecek pazar genişlemesi ve ortaklıklara odaklandığı düşünüldüğünde özellikle önemlidir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Yatırımcılar, şirketin Fiyat/Kazanç (F/K) oranının 16,76 olduğunu ve 1Ç 2024 itibarıyla son on iki ayda 16,25’e hafif bir düzeltme yapıldığını dikkate almalıdır. Bu, şirketin yakın vadeli kazanç büyümesine göre daha yüksek bir katsayıdan işlem görmesine rağmen, geçmiş kazançları göz önüne alındığında aşırı değerlenmediğini göstermektedir. Ayrıca, 4,26’lık Fiyat/Defter (F/D) oranı, piyasanın BBSI’nin varlıklarının değerini primli de olsa kabul ettiğini göstermektedir.

BBSI yılın geri kalanı için hazırlanırken, analistlerin şirketin bu yıl kârlı olacağını tahmin ettiklerini ve bunun şirketin olumlu tahminleriyle tutarlı olduğunu belirtmek gerekir. Şirketin temettü geçmişi de 19 yıl üst üste ödemelerini sürdürerek sağlam kalmaya devam ediyor ve bu da gelir odaklı yatırımcılara hitap edebilir.

BBSI’nin finansal verilerini ve stratejik görünümünü daha derinlemesine incelemek isteyen okuyucular için https://www.investing.com/pro/BBSI adresinde 9 InvestingPro İpucu daha mevcut. Bu ipuçları şirketin performansı ve potansiyeli hakkında daha kapsamlı bir bakış açısı sunuyor. Bu bilgilere erişmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde edebilir, gerçek zamanlı veriler ve uzman analizleriyle bir adım önde olabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu