Haber

Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa Akçakale’de: “Bir Sene Sonra Buraya İktidar Partisi Olarak Geleceğiz”

CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yeni üye katılım töreninde; “Biz bugün buraya ana muhalefet partisi olarak geliyoruz ama zannetmeyin ki bir sene sonra da ana muhalefet partisi olarak geleceğiz. Biz buraya bir sene sonra da geleceğiz, iktidar partisi olarak geleceğiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde partiye yeni üye merasimine katıldı. 527 yeni üye ismine temsili rozet takan Salıcı, CHP’nin Türkiye’de adalet olması için her yerde çaba ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Ciddi bir hudut güvenliği sıkıntımız var. Bu hudut güvenliğinin en ağır yaşandığı yerlerden birisi, bizim Suriye sonumuz. Biz de şu anda Suriye hududunda, Akçakale’deyiz. Sınırın öbür tarafındaki insanlar ile bu tarafındaki insanlar akraba. Biz Suriye’de yaşayan hiç kimsenin de kötülüğünü istemeyiz, Türkiye’de yaşayan hiç kimsenin de kötülüğünü istemeyiz. Biz bu ülkenin komşuları ile barış içinde yaşamasını isteriz. Bir sorun yaşamadan, birbirimizle ticaret yaparak, gelişmesinden mutlu olarak, zenginleşerek yaşamak isteriz. Ama sınır güvenliğini sağlamadığınız bir yerde, bu zenginleşmeyi sağlamanız da Türkiye’nin bu tarafında yaşayan vatandaşlarımıza da güvenlik vermeniz pek mümkün olmuyor. Diyoruz ki ‘Sınır namustur, sınırımızı koruyacağız’… Şu andaki iktidar uzun vakit kutuplaşmadan beslendi. Beşerler birbirlerine kem gözle baksınlar, ben de bu ortada siyasetimi yürüteyim, o siyaset üzerinden de iktidarımı devam ettireyim diye düşünüyor. Bu iktidar için yol bitti. Şu çok açık, Türkiye değişim sürecine girdi. Değişim sürecini 2019’da yerel seçimlerle beraber Adana, Mersin, İstanbul, Antalya’dan tüm Türkiye’ye yayıldı.”

“ÖNÜMÜZDEKİ SENE İKTİDAR PARTİSİ OLARAK GELECEĞİZ”

Salıcı, önümüzdeki seçimleri kazanacaklarını ifade ederek, “Türkiye’de önemli bir değişim periyodu var. Biz bugün buraya ana muhalefet partisi olarak geliyoruz lakin zannetmeyin ki bir sene sonra da ana muhalefet partisi olarak geleceğiz. Biz buraya bir sene sonra da geleceğiz, iktidar partisi olarak geleceğiz. O değişimin ne demek olduğunu, Urfalı, Harranlı, Suruçlu, Akçakaleli görecek. O değişimin nasıl olduğunu, sizin hayatınızda neyi nasıl değiştirdiğini, cebinizden tutun da adalet hissine kadar Türkiye’de nelerin değiştiğini hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

“İKTİDARIN SANDIĞA GÖMÜLEBİLECEĞİNİ GÖSTERSİNLER”

“Bu salonun dışında bulunan Akçakalelilere de seslenmek isterim, bu seçimde Türkiye’de bu iktidarın sandıktan nasıl çıktıysa 2002 yılında, sandığa birebir formda gömülebileceğini 2023 yılında göstersinler” diyen Salıcı, Altılı Masa’nın mücadelesinin seçimlerde başarıya ulaşacağını kaydetti. Salıcı, şöyle dedi:

“Tayyip Beyefendi masadan çok korkuyor, bu masayı bozmam gerekir diye düşünüyor. Zira biliyor ki o masada çok esaslı siyasi partiler var, esaslı siyasi geleneklerden gelen siyasi partiler var. Onlar bir ortada durduğunda ki duruyorlar, güçlendirilmiş parlamenter sistem metninin altına birlikte imza attıklarında ki atıyorlar, önümüzdeki devrin anayasa değişikliklerini açıkladıklarında 28 Kasım’da, ortak Cumhurbaşkanı adayı belirlediklerinde seçimi Tayyip Bey kaybedecek. O zaman vatandaş dönüm Tayyip Bey’e 20 yıl boyunca yapmış olduğu düzgün şeyleri de makûs şeyleri de hatırlatacak. Hasebiyle Altılı Masa’dan çekiniyorlar ama Altılı Masa dimdik ayakta, çelik irade ile ayakta. Seçime kadar bu süreçte hiçbir değişiklik olmayacak, seçimden sonra da Altılı Masa Türkiye’yi daima birlikte yönetecek.”

PAMUK FİYATLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Salıcı, Urfalıların pamuk üretiminde zarar ettiğini belirterek, “Sen pamuğu ekiyorsun, mısırı ekiyorsun. 15-16 lira maliyetin var pamukta, altına düşmüyor. 15-16 liradan satabiliyor musun? Maliyetin var lakin sen onu gidip 13-14 ve tahminen 11-12’ye satmak zorunda kalıyorsun, ne kadar çok ekersen o kadar çok zarar ediyorsun. Böyle bir şey olmaz. Mısırda maliyet belli, 5,5 lira. Satış 4,80-4,90’dan gidiyor. Bu türlü bir şey olmaz, bu ülke kendi çiftçisini desteklemek zorunda. Biz sizi sonuna kadar destekleyeceğiz, siz kâfi ki ekin ve üretin” dedi.

SÜLEYMAN SOYLU’YA İSTİFA ÇAĞRISI

Salıcı, Urfa’da uyuşturucu sorunu olduğuna da dikkat çekerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu şöyle eleştirdi:

“Süleyman Soylu duysun, bu uyuşturucu satanları yakalaması gereken kişi kim? İçişleri Bakanı. Polis ona bağlı, jandarma ona bağlı. Akçakale’de uyuşturucu sorunu varsa, görevini yapmayan kim? İçişleri Bakanı. Öyle çıkıp hamaset yapmakla bu işler olmuyor. Duy burayı Süleyman Soylu, duy. Birazcık onurun varsa istifa et.”

“TÜRKİYE DEĞİŞİYOR. YA DEĞİŞMİN PARÇASI OLACAKSINIZ YA DA UZAKTA DURUP BU DEĞİŞİMİ İZLEYECEKSİNİZ”

Salıcı, “Herkes tedbirini ona göre alsın, bulunduğu yeri ona göre değerlendirsin. Türkiye’nin gelecekteki iktidarı CHP iktidarı. Geliyor gelmekte olan. O ortada dolaşanlar var ya bir gün o partiye gidip, yarın öbür partiye gidenler. Onlar duysunlar bunu, Türkiye’nin iktidarı değişiyor. Türkiye’nin iktidarı Allah’ın müsaadesiyle sizin oylarınızla değişecek. ya bu değişimin bir kesimi olacaksınız ya da uzakta durup bu değişimi izleyeceksiniz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu