Haber

Şalpazarı’nda İYİ Parti’nin itirazı reddedildi: Halkın iradesi gasp ediliyor

TRABZON – Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre seçimi 54 oy farkla kaybeden İYİ Parti’nin ilçe seçim kuruluna yaptığı başvuru reddedildi.

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde iki dönemdir belediye başkanlığı yapan MHP adayı Refik Kurukız, 31 Mart’ta kesin olmayan sonuçlara göre 2 bin 619 oyla yeniden seçildi. 2 bin 564 oy alarak seçimi 54 oy farkla kaybeden İYİ Parti’nin adayı Faruk Beldüz, seçimde usulsüzlük olduğunu iddia etti. İYİ Parti’nin İlçe Seçim Kurulu’na yaptığı başvur reddedildi.

Karara tepki gösteren Beldüz, mahkemenin baskı altına alındığını söyledi. Beldüz, “İtirazda seçim kurulundan 3’e 3 karar çıktı, daha sonra hakim kendi inisiyatifini kullanarak itirazımızı reddetti. Daha karar açıklanmadan karşı taraf sosyal medyada itirazın reddedildiğini paylaşıyor. Bizim sahada aldığımız seçimi, masa başında devletin gücünü kullanarak aldılar” diye konuştu.

‘VATANDAŞIN İRADESİNE BASKIYLA CEVAP VERİYORLAR’

Haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirten Beldüz, “Aslında onlar da huzursuzlar, ağızlarını bıçak açmıyor. Şalpazarlı olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman’ın önceki gün Ankara’ya gidip bugün de adliyeye gittiği söyleniyor. Mahkemeye tepeden baskı yaptılar. Vatandaşın hür iradesine baskıyla cevap veriyorlar. Şimdi İl Seçim Kurulu’na itiraz edeceğiz, reddedilirse Yüksek Seçim Kurulu’na başvuracağız. Hemşehrilerimizin bize verdiği sorumluluktan kaçamayız. Sürekli arayıp ne olduğunu soruyorlar. Sandıklarından çok daha fazla şahsıma oy kullanıp sonuçlarda karşı tarafın önde geldiğini söyleyen seçmenlerimiz var” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu