Haber

Sosyal İnovasyon Ajansı “Cazibe Alanı: Konya Kültür Endüstrileri Kuluçka Merkezi” Projesi ile Gençlere Yeni Fırsatlar Sunuyor

Faaliyetlerini Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle sürdüren Sosyal İnovasyon Ajansı, “Cazibe Alanı: Konya Kültür Endüstrileri Kuluçka Merkezi” projesi kapsamında kültür endüstrileri iş kollarında faaliyet göstermek isteyen gençlere destek veriyor. . Proje kapsamında 2023 yılında bine yakın genç için; Eğitimler, çalıştaylar, söyleşiler, paneller, yarışlar, teknik geziler gibi pek çok etkinlik düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı (SİA), gençlere yetenek ve becerilerini geliştirerek iş dünyasına adım atmaları için fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleceğin Gençleri davet programı kapsamında hayata geçirilen “Cazibe Alanı: Konya Kültür Endüstrileri Kuluçka Merkezi” projesi ile gençlere nitelikli fırsatlar sunuluyor. Sosyal İnovasyon Ajansı liderliğinde kültür endüstrileri iş kollarında faaliyet göstermek isteyen gençler.

Bu doğrultuda hayata geçirilen proje ile kültür endüstrileri alanında kariyer hedefleyen gençler bir araya getirilerek gençlerin beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesinin yanı sıra ortak gelişime yönelik çalışmalar, yaz okulları, atölye çalışmaları ve seminerler düzenlendi. çalışma disiplini.

Öte yandan yenilikçi bir alan olarak tasarlanan “Cazibe Alanı: Konya Kültür Endüstrileri Kuluçka Merkezi”nde gençlere yönelik eğitimler, çalıştaylar, röportajlar, paneller, yarışlar ve teknik geziler gibi birçok etkinlik düzenlendi. 2023’te.

Kültür Endüstrileri Paneli, Kültür Endüstrileri Yaz Okulu, Creathon: Yeni Nesil Kültürel Mekanlar İçin İçerik Geliştirme Maratonu, Üniversitede okuyan gençlere yönelik Telif Hakkı Hukuku Akademisi gibi çeşitli etkinliklerle bine yakın genç, kültür endüstrilerindeki becerilerini geliştirmek üzere eğitildi. iletişim, hukuk, sosyal bilimler, sanat ve tasarım alanları. .

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirilen Sosyal İnovasyon Ajansı (SİA), yerelde karşılaşılan toplumsal sorun ve ihtiyaçlara yenilikçi çözümler üretmek hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu