Yaşam

The Walking Dead’in Yaratıcısı Robert Kirkman’dan İtiraf: ‘Bir Şansım Daha Olsaydı O Bölümü Yapmazdım’

Ekim 2010’da yayın hayatına başlayan ve o tarihten bu yana geniş bir hayran kitlesine ulaşan The Walking Dead (TDW) dizisi, 11 sezonun ardından geçtiğimiz Kasım ayında sona erdi. Ancak serinin yarattığı dünya devam ederken The Walking Dead (TWD) yaratıcısı Robert Kirkman ilginç bir itirafta bulundu.

Robert Kirkman: “Başka bir şansım olsaydı o bölümü yapmazdım”

The Walking Dead, yarattığı evrenle yeni dizi ve oyunlara ilham vermeye devam ediyor. TWD yaratıcısı Robert Kirkman, kozmosun gidişatı ve kült serinin üretim dönemine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. The Walking Dead hayranlarının çoğunluğuna göre ilk sezon oldukça etkileyiciydi. Ancak Kirkman’a göre bu sezonun büyük bir kusuru vardı.

The Walking Dead hayranları burada: Bu sorulardan kaçını doğru cevaplayacaksınız?

Dikkat! Aşağıdakiler ilk sezona dair spoiler içerir!

İlk sezonun son bölümünde Rick Grimes ve grubu Hastalık Kontrol Merkezi’ne giden yolu bulur. Burada “walker virüsü” hakkında detaylı bilgi sahibi olan virolog Dr. Edwin Jenner’la karşılaşırlar. Bölümün sonunda kontrol merkezi havaya uçmak üzereyken doktor Jenner, grubun lideri Rick Grimes’ın kulağına bazı sözler söylüyor.

İşte TWD yaratıcısı Robert Kirkman’ın rahatsız olduğu detay. Doktor, Rick’e walker virüsünün sadece ısırılarak bulaşmadığını, yaşayan herkeste bu virüsün bulunduğunu ve normal ölseler bile zombiye dönüşeceklerini söyler. Kirkman bu sahneden dolayı çok pişmandır.

Kirkman seyirciye bu kadar detayı bir anda vermemesi gerektiğini düşünüyor. Artık o kısmı yapmayacağını söyleyen Robert Kirkman, bu tür detayların yaşayarak öğrenildiği sahnelerin olması gerektiğini savunuyor ve sözlerinde şu ifadelere yer veriyor.

Başka bir şansım olsaydı Hastalık Kontrol Merkezi kısmını yapmazdım. Muhtemelen çok fazla bilgi veriyordu ve artık dizi için çok erkendi. Çizgi roman serisinde dünyanın başka yerlerinde yaşananları anlatmamaya dikkat ettim.

The Walking Dead hakkındaki görüşleriniz neler? Lütfen fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşın.

Kaynak: Shiftdelete / Dergi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu