İş

Türkiye ile BAE Arasında Sürdürülebilir Kalkınmayı Teşvik Eden Anlaşma İmzalandı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şirketi Alpha Dhabi Holding ile Limak Şirketler Grubu arasında Türkiye ve BAE’de sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandı.

Limak Şirketler Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, iki şirket arasında imzalanan mutabakat zaptı, inşaat, geliştirme, altyapı, enerji ve turizm sektörlerinin de aralarında bulunduğu farklı branşlarda sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde iş birlikleri ve ortak girişimler kurmayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BAE’ye resmi ziyareti kapsamında Abu Dabi’de düzenlenen İş Forumu’nda imzalanan mutabakat zaptı, Limak Şirketler Grubu ve Alpha için iki ülke arasındaki ekonomik iş birliğinin artırılması açısından değerli bir mihenk taşı teşkil ediyor. Dhabi Holding, Türkiye ve BAE’deki portföylerini karşılıklı olarak geliştirmek için önemli bir fırsat sunuyor.

Anlaşma ayrıca, Şubat ayında Türkiye’de meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerin yeniden inşası ve rehabilitasyonu için iştiraklerin kurulmasını ve geliştirilmesini de öngörüyor. ???????

Açıklamada görüşlerine yer verilen Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Lideri Ebru Özdemir, sürdürülebilirlik ve yatırım konularında benzer vizyonları paylaşan Alpha Dhabi Holding ile ileriye dönük bir mutabakat zaptı imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özdemir, “Bu iş birliği hem Türkiye hem de BAE için çok önemli. Depremlerden etkilenen bölgelerin yeniden inşası ve rehabilitasyonu ile bir yandan şirketlerimiz karşılıklı olarak portföylerini genişletme fırsatı yakalayacak. Şubat ayında yaşadığımız halklarımız arasında daha güçlü bir sosyal ve kültürel yakınlaşma sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Alpha Dhabi Holding CEO’su ve Genel Müdürü Müh. Hamad Salem Al Ameri, Limak Şirketler Grubu ile imzalanan mutabakat zaptı’nın stratejik değerine de dikkat çekerek, “Limak Şirketler Grubu ile potansiyel iş birliğimiz, sürdürülebilir kalkınma ve kalkınma alanlarındaki hedeflerimizle tam uyumludur. Alpha Dhabi Holding olarak yatırımlar yapıyoruz.İnşaat, altyapı, enerji sektörü ve turizm sektöründeyiz.Sektörde büyümek istiyoruz. Depremden sonra etkilenen bölgelerin yeniden inşasında ortaya çıkabilecek fırsatları da araştırmak istiyoruz. Hem şirketlerimiz hem de insanlarımız için iş birliği potansiyeli bizi heyecanlandırıyor.” değerlendirmesini yaptı.

habercayeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu