Haber

Uludağ Üniversitesi en az lise mezunu alıyor! Başvuru koşulları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) bendine göre Bursa Uludağ Üniversitesi Diyetisyen, Sağlık Teknisyeni, Diğer Sağlık Çalışanı, Programcı, Mühendis, Laboratuvar Elemanı, Teknisyen, Destek Elemanı ve Büro Elemanı ekiplerine 78 işçi alacağını duyurdu. Başvuru kuralları ve tarihi ile ilgili tüm detayları açıklayan kurum, en az lise mezunu adaylara istihdam sağlayacağını belirtti. Ayrıca kurum başvuru yapacak adaylardan en az 60 KPSS puanı aranmaktadır.

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Bursa Uludağ Üniversitesi işe alım başvuruları 27 Şubat 2023 tarihinde başlayacak ve 13 Mart 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Adaylar Bursa Uludağ Üniversitesi İşçi Dairesi İdari İşçiler Şubesine şahsen başvuru yapacaklardır.

UYGULAMA KURALLARI NELERDİR?

1- Türk Vatandaşı olmak,

2- Kamu haklarından yoksun bırakılmamak,

3- Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen suçlar, affa uğramış olsa dahi devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma suçlarına bir yıl ve daha fazla hapis cezası dolandırıcılık, ihaleye fesat karıştırma, ifaya fesat karıştırma, suçtan doğan malvarlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giymemiş olmak,

4- Erkek adaylar için askerlik prestiji ile; Askerlik yapmamış olmak, muvazzaf askerlik yapmış olmak veya tecil veya yedek sınıfa intikal etmiş olmak,

5- Görevini sürekli olarak yapmasına engel olacak bir akıl hastalığına sahip olmamak.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık veya yaşlılık aylığı almamak.

7- Rastgele bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B olarak çalışmıyor olmak.

8- Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun “Görevlendirme” başlıklı Sözleşmeli İşçi Çalıştırma Esasları Ek 1’in 4 üncü maddesinin (B) bendine göre kamu kurumlarında istihdam edilenler, “Sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesi esaslarına aykırılık nedeniyle sözleşmelerinin feshi veya sözleşme süresi içinde (Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar dışında) sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel kadrolarına tekrar atanamazlar.Bu karara uymayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atanmazlar.

9- 2022 yılında KPSS(B) küme sınavına girmiş olmak. (Lise mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)

10- Başvuracağı unvanın gerektirdiği nitelikleri sağlamak,

11- Herhangi bir nedenle kamu görevinden çıkarılanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

12- 7315 Sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesine göre atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacaktır. (Sonuç olumlu ise ilgili kişiler atanır.)

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu