Haber

Ahmet Nur Çebi’den adaylık açıklaması

Genel Başkanı Ahmet Parıltı Çebi gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Siyah beyazlıların bir numarası ay sonunda yapılacak seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

İşte Lider Çebi’nin sözlerinden öne çıkanlar:

Biz bu kulübe ikinci lider olarak geldik. İkinci başkan olarak 7. yılımda FEDA döneminde icra ve mali sorunlarla boğuşurken, futbol şube başkanı olduğum dönemde Avrupa kupalarında 2 şampiyonluk ve namağlup bir dönem geçirdik. Daha sonra 1 yıl ara verdim. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna talip olduk. Beni bu göreve layık gördüler. Yüzde 68 oyla göreve geldik. Yine aynı şeylerle karşılaştık. Kurban döneminde olduğu gibi artan yük ve zorluklarla mücadele etme ihtiyacını hissettik.

“Onların moralinin bozulmasını istemedim.”

Gitmemi isteyenler de kalmamı isteyenler de var. Kalmamı isteyenlere teşekkür ederim. Gitmemi isteyenlere saygı duyuyorum. Onların da umutları var. Açıklamayı ulusal çapta yapacaktım ama son gelişmeler beni acele etmem gerektiğine ikna etti. Neden aday olmayacağımı açıklamadım, grubun ve çalışanların moralinin bozulmasını istemedim.

“Aday olmamaya karar verdim”

Seçim kararını verdiğim gün liderlik adayı olmayacağıma karar verdim. Ancak seçim sürecini uzun tutmamın nedeni geleceğin adaylarını hazırlamaktı. Baskın seçimi önlemek içindi. Kolay bir süreç değil.

“Adaylar yalan söylememeli”

Kim aday olursa olsun birbirlerine karşı nazik olsunlar. Kaybeden yarın başka birine ‘Başkan’ demek zorunda kalacak. Yalan söyleme, dürüst ol. Beşiktaş Genel Kurulu gereğini yapacaktır. Kendinizi onlara teslim edin. Aday olacaksanız hemen aday olun. Seçimden bir ay sonra kapı kapı dolaşmayın. Katılımın yüksek olması gerekiyor. Biz büyük bir topluluğuz, sadece bunu zaman zaman göstermiyoruz. Lütfen katılımın yüksek olmasını rica ediyorum. Yeni gelenin önceki yönetimi denetlemesi gerekiyor. Taraftarları çok iyi anlıyorum. Her maç bittikten sonra kapıları ve duvarları yumrukladım.

“Oyuncularımızı sahada demoralize etmeyelim”

Oyuncularımıza sahada tezahürat yapmaktan kaçınalım. Bunlar da insan. Taraftarlardan ricam bundan sonra en azından oyunculara sahip çıkmaları. Başarısız olabilirler ama Beşiktaş formasıyla oynuyorlar. Eğer içindekine saygı duymuyorsan formaya saygı duymalısın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu