Haber

Bergamalılar A Milli Kadın Voleybol Takımı şampiyonluğunu kutladı

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Sırbistan ile oynadığı Avrupa Şampiyonası final maçını Bergama Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Zeytinpark’ta izleyen Bergamalılar tek yürek oldu. Filenin Sultanlarına ellerindeki Türk bayraklarıyla destek veren Bergamalılar şampiyonluğu hep birlikte kutladı.

Avrupa Şampiyonası tarihinde 3. kez altın madalya için sahaya çıkan filenin sultanları için dev ekran kuruldu. Zeytinpark’ı dolduran vatandaşlar, milli personelin çalışmalarını büyük bir heyecan ve heyecanla takip etti. Yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla karşılaşmayı takip etti.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, maçı ailesiyle birlikte Zeytinpark’ta kurulan dev ekrandan izledi. Maçın sonucuyla ilgili açıklama yapan Hakan Koştu; “Avrupa Şampiyonu olmak çok gurur verici. 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Sırbistan’ı yenerek şampiyon olan kızlarımızı canı gönülden kutluyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemize kazandırdıkları gururdan dolayı minnettarız. Türk kadınının mücadele ruhunu tüm dünyaya gösterdiler. Üstün performanslarını bir kez daha gösterdiler. Türkiye’yi gururla temsil ettiler. Ayrıca Türkiye Voleybol Federasyonumuzun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ı da tebrik ediyorum. Voleybol grubumuzun her zaman yanındayız ve oyuncularımızın her zaman yanındayız. Bize bu gururu yaşattığınız için teşekkür ederiz” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu