Haber

Bursa’da Saadet Partisi ‘Sultan Külliyeleri’ne dikkati çekti

BURSA (İGFA) – Bursa Yıldırım’da mahalle sakinlerinin de tepki gösterdiği Yıldırım Külliyesi’nin uyuşturucu yeri haline geldiğini tez eden Saadet Partili Hüseyin Çil, “Her sabah burası böyle. Külliye ile ilgili görevli bu pislikleri her sabah temizliyor, ama nafile her gece uyuşturucu ve şarap içenlerin mekanı haline gelmiş Sultan’ın külliyesi” diye konuştu.

Söz konusu yerin çabucak yanında ilkokul, ortaokul, lise, bir halı alanı bulunan ve gençlerin ağır olduğu yer olduğuna dikkati çeken Çil, okula giden öğrenci ve velileri çekinerek, korkarak okula gidip geldikleri istikametinde şikayetlerinin de olduğunu söz ederek, “Külliye bahçesi duvarlarına biriken yaprakları da uyuşturucu kullananlar yakıyor, tarihi taş duvarlar tahrip oluyor” dedi.

Her yıl 3 milyon kişinin ziyaret ettiği Bursa’da, Sultan Külliyeleri’nin turistlerin uğrak yerleri ortasında yer aldığını belirten Çil, “Bursa’da altı tarihi eser Unesco Dünya Mirasına alındı ama tarihe sahip çıkılamıyor” diyerek yetkilileri misyona davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu