Ekonomi

Engellerin azalması nedeniyle AT&T’nin notu Daha İyi’ye yükseltildi

AT&T (T) hisseleri, Oppenheimer analistlerinin yeni bir raporunun ardından Cuma günü başlayan ticaret seansı öncesinde %1,7’den fazla yükseldi. Hisse senedinin notunu ‘Performans’tan ‘Daha İyi Performans’a yükselttiler ve fiyat hedefini 21 $ olarak belirlediler.

Analistler, AT&T’nin son birkaç yılda genel pazar ve telekomünikasyon segmentinde rakipleri kadar iyi performans göstermediği yorumunu yaptı. Bunun nedeni, şirketin yalnızca telekomünikasyon hizmetleri sağlamaya odaklanacak şekilde yeniden yapılandırılması sırasında karşılaştığı zorluklardır.

“Bu zorlukların artık geçmişte kaldığı ve hisse senedinin birçok olumlu faktörden yararlanacağı görüşündeyiz” dediler. Bunlar arasında, hem taşınabilir hem de sabit hat kısımlarında ağın kapasitesinde ve erişiminde önemli iyileştirmeler yer alıyor ve bu da “Kullanıcı Başına Ortalama Gelirin (ARPU) artmasına katkıda bulunuyor” diye eklediler.

Oppenheimer analizinde, “Fiber optik ağın genişletilmesi ve Sabit Kablosuz Erişimin (FWA) kullanıma sunulmasıyla desteklenen, geniş bant müşteri sayıları ve gelirlerinde de olumlu eğilimler var” dedi.

Vurgulanan diğer olumlu noktalar arasında DirecTV’nin Dish Network ile potansiyel konsolidasyonu, şirketin serbest nakit akışını ve finansal sağlığını iyileştirmesi beklenen maliyetleri düşürme çabası ve %15 serbest nakit akışı (FCF) getirisi ve %7’lik getiri ile cazip bir hisse senedi değerlemesi yer alıyor. % temettü verimi.

21 $’lık fiyat hedefi, 2025 için tahmini 2,2x gelir çarpanına dayanmaktadır. Bu değerleme, %8,9’luk Yüklü Ortalama Sermaye Maliyeti (WACC) kullanan ve uzun vadeli bir getiri varsayımı yapan indirgenmiş nakit akışı (DCF) analizimizle desteklenmektedir. büyüme oranı %0,5.

Oppenheimer ayrıca fiyat hedefine ulaşmanın önündeki “rekabetin artması” ve fiyatlandırmada veya pazar payında değişiklik olması durumunda kar marjlarının azalması ve FCF büyümesi potansiyeli gibi temel risklere de dikkat çekti.

Diğer olası olumsuz faktörler arasında “rekabetçi fiber optik ağ genişletmeleriyle geniş bant hizmetleri için son derece rekabetçi bir pazar, DOCSIS 4.0 teknolojisine ve Sabit Kablosuz Erişime (FWA) yönelik kablo sistemi yükseltmeleri ve kablo endüstrisinde liderliği sürdürmenin zorlukları” yer alıyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu