Haber

İmamoğlu: Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattının kilometre maliyeti 2 milyar lira

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Sınırında test sürüşüne katıldı.

Samandıra Merkez ile Meclis istasyonları arasında yapılan test sürüşünde açıklama yapan İmamoğlu, metronun kilometre maliyetinin neredeyse 55 milyon avroyu aştığını söyledi.

Bu durumun bir kilometre metronun 2 milyar liraya mal olması anlamına geldiğini belirten İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Bunun büyüklüğünü anlamak için söylüyorum. Yürüyen bir İstanbul’a ihtiyacımız var ki bu yatırımlar daha verimli kullanılabilsin. Yani geçmişte sokaklarda dolaşan minibüs, otobüs, araç yerine artık bu var. Yolcular Bu hatların işletilmesi için gerekli. Ve bu yolcuların lastik tekerlekli araçlardan uzaklaşması gerekiyor.”

Metro işini küçümseyenlerin olduğunu belirten İmamoğlu, metronun önemli bir iş olduğunu belirtti.

İnce’nin açıklaması

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin “CHP’nin ‘DEM’ olduğu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İmamoğlu’nun siyasi hafızasının 1991 seçimlerini bilmeye yetmediği” şeklindeki açıklamasına ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

“İnce Bey ile birkaç kez görüştüm, onun telaffuzlarının tam tersi oldu. Açıkçası neden bu duruma geldiğini bilmiyorum. Çünkü benim hakkımda söylenen telaffuzları, konuşmaları ya da bana karşı söylediğiniz cümleleri söyleseydi, Ben bu cümlelerin muhatabı değilim. Açıkçası ne demek istediğini bilmiyorum. Sayın İnce ve biz Biz bu tonda, bu dilde ve bu kavramlarla konuşmadık. Onun bana olan saygısını, saygısını, sevgisini biliyorum. . Benim ona olan sevgimi, saygımı, saygımı da biliyor. Bu cümleleri söylediyse neden söylediğini gözden geçireceğim. Bilmemek suç değil 1991, 2019. “Bunu bilmek bir beceridir. Daha sonra bunu bir beceri olarak hayatımıza eklemek istiyoruz. Biz milletin kazanmasını istiyoruz. Sayın İnce’nin bu kararını tekrar değerlendireceğini umuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu