Haber

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs’te Filistinli bir çocuğu vurdu.

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Silvan İlçesi’nde bir güvenlik aracına molotof kokteyli atmaya çalıştığı iddia edilen 15 yaşındaki Filistinli bir çocuğu tabancayla yaraladı.

İsrail polisinden yapılan açıklamaya göre, Doğu Kudüs’ün Eski Kent bölgesi yakınlarındaki Silvan Mahallesi’nde bir grup genç, bölgede bulunan Yahudi yerleşimcileri korumak için seyir halindeki güvenlik aracına taş attı.

Bölgedeki İsrail polisi, güvenlik aracının kapısını açıp Molotof kokteyli atmaya çalıştığını iddia ettiği 15 yaşındaki Filistinli bir çocuğu tabancayla yaraladı. Yaralı çocuk, gözaltına alındıktan sonra tedavi için sağlık merkezine götürüldü.

Fanatik Yahudi yerleşimciler işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Yahudilerin kutsal Fısıh Bayramı (Fısıh) için Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyip orada kurbanlar davet ederken, Doğu Kudüs’te gerilim tırmanıyor.

İsrail’de 2022 sonunda Başbakan Binyamin Netanyahu tarafından kurulan koalisyon hükümetinde Filistinlilere yönelik ırkçı eylem ve söylemleriyle tanınan Bezalel Smotrich ve Itamar Ben-Gvir gibi isimler ile Yahudi yerleşimcileri destekleyen isimler atandı. kritik pozisyonlar

Ben-Gvir, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını destekleyen açıklamalarda bulundu.

haberhalkapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu