Haber

Kaza geçiren köpek hayata tekrar bağlandı

Sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerde Türkiye’ye öncü olan Büyükşehir, kazada bacağı kırılan köpeği tedavi ederek tekrar hayata bağlanmasını sağladı

Sokak hayvanlarının refahını önemseyen ve bu manada çalışmalar yürüten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sokaktaki dostlarımızın tedavileri için tüm şartları sağlıyor. Patilik Memnun Sokak Hayvanları Kasabasına getirilen ve veteriner tabiplerin yaptığı tetkikler sonucunda art bacağında önemli kırık bulunan sokak köpeği başarılı bir operasyon geçirerek sağlına kavuştu. Prof. Dr. Hakan Salcı’nın nezaretinde uzman tabipler tarafından kan analizi yapılan ve röntgeni çekilen sokak köpeğinin ayağına plaka takıldı.

PATİLİK TALİHİ OLDU

İzmit’te kaza geçirip yaralanan sokak köpeği birinci evvel vatandaş tarafından özel veteriner kliniğine götürüldü. Özel veteriner kliniği tarafından sokak köpeğinin genel durumunun çok makus olduğu söylendi ve uyutulması gerektiği belirtildi. Lakin vatandaşın vicdanı el vermeyerek, sokak köpeğini son bir umut olarak Patilik Sokak Hayvanları Kasabasına getirdi. Acil müdahale sonucu sokak köpeği hayat buldu.

AMELİYAT SONRASI İLAÇ TEDAVİSİ

Cerrahi operasyondan sonra ilaç tedavisi de uygulanan sokak köpeğinin 1 hafta müşahede altında tutulacağını aktaran yetkililer, ‘‘Patilik Mutlu Sokak Hayvanları Kasabasına getirilen ve arka sağ bacağında kırık bulunan sokak köpeği başarılı bir operasyon geçirerek sağlına kavuştu. Patiliğe ilk getirildiğinde hayati verileri çok düşüktü, 6 aylık kangal sokak köpeği Patilik’te tekrar hayat buldu’’ bilgisini verdi.

SOKAKTAKİ MİNİKLER YALNIZ KALMIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Kandıra yolu üzerinde bulunan Patilik Keyifli Sokak Hayvanları Kasabasında sokak hayvanlarına yönelik uzman veteriner doktorlar ve veteriner teknikerler 7/24 hizmet veriyor. Son 10 aylık devirde bakımevlerinde 9.949 kedi ve köpek tedavi eden Büyükşehir grupları sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi 11 ilçe belediyesi ile imzalanan protokol kapsamında ilçelerde açılan ve inşaat evresinde bulunan sokak hayvanları bakımevleri için de tüm dayanaklarını sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu