Haber

Süleyman Soylu sağlığı hakkında konuştu: 15 yaşından beri devam ediyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN TÜRK’ten Fulya Öztürk’ün sağlık durumu, siyasi mesleği ve deprem bölgesindeki çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“KAHRAMANMARAŞ’TA FİZİK TEDAVİ GÖRÜYORUM”

Sağlık sorunlarına ilişkin de Bakan Soylu, “15 yaşımdan beri bel fıtığım var, ağırlaştı. Bu hastalıkların çoğu genetik. Kahramanmaraş’ta fizik tedavi görüyorum.” söz konusu.

“PARTİ NE KARAR VERİRSE TAKİP ETTİK”

Bakan Soylu, mesleği siyasetse, “Bizim konsantrasyonumuz seçim değil deprem. İş çok, günlük tartışmalara giremiyoruz. Siyasetin kendine has kuralları var. Bu kurallar işliyor. Siyasette küskünlük. Parti ne kadar verirse versin biz boyun eğeceğiz.”

“İLK KISIM YIKAMA ÇIKARMA İŞLERİ TATİL’E KADAR TAMAMLANACAK”

Deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren Soylu, son gelişmeleri de aktardı:

“Hatay’da 21 bin 300 bina yıkıldı ve yıkılacak. Bu binaların yüzde 40’ı kaldırıldı. Ramazan Bayramı’na kadar molozların kaldırılmasını bitireceğiz. 10 günlük yıkım nedeniyle buranın diğerlerinden daha geri bir takvimi var. 10 ilde bayrama kadar enkaz kaldırılacak.Hatay’da bayramdan 10 gün sonra kaldırılacak.Bu ilk kısım tabi ki.Yıkılacak ve yıkılacak binaların enkazı acilen diyelim. 100 parça var, 30 tanesini çıkarıyoruz. 70 tane de var. Bu iş bittikten sonra 3 aylık bir süremiz var. Enkaz kaldırıldığında Antakya’daki arazinin yüzde 75’i boş arazi olacak.”

KAYNAK: CNN TÜRK / FULYA ÖZTÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu