Haber

YETERLİ Partisi’nde istifa şoku sürüyor! Aylin Anıl Arslan istifa etti

İYİ Parti’de istifalar devam ediyor. Son olarak Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aylin Anıl Arslan görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Aslan, “İYİ Parti’nin aldığı bu karar ve son dönemde yapılan açıklamalar belediye seçimlerinde AK Parti’yi ve Cumhur İttifakını desteklediği ve mevcut hükümeti güçlendirdiği için İYİ Parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğimden istifa ediyorum.”söz konusu.

“PARTİ ÜYELİĞİMDEN İSTİFA EDİYORUM”

Arslan’ın bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“20 yıldır Kadın Hastalıkları ve Doğum doktoru olarak ülkeme hizmet ederken, 2023 genel seçimlerinde YET Partisi Hatay Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldım. O dönemde yaşanan deprem felaketi, oradaki insanlara nasıl yardımcı olabiliriz düşüncesi, doktor olarak benim ve tıp arkadaşlarımızın yaşadığı zorluklar, devletin devlet müdahaleleri nedeniyle vatandaşların doktorlara düşman edilmesi gibi sayısız sebep var. Yanlış sağlık politikaları ve bunun sonucunda şiddete maruz kalan ve her geçen gün değersizleştirilen sağlık çalışanları ülkeyi terk etti. Siyasete girmemde etkili oldu. Bu süreçte beni en çok heyecanlandıran şey; Muhalefet partilerinin bir araya gelerek ittifak kurma ve mevcut hükümeti değiştirme çabası vardı. Seçim sonrası dönemde her muhalefet adayı ve ittifak partilerine destek veren seçmenler gibi ben de büyük acı ve hayal kırıklığı yaşadım ama siyasi çabalarıma devam etme kararı aldım. Partinin tavsiyesi ve onayıyla Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcılığına atandım. Günümüze gelince; 81 ilde iş birliği yapılmadan yerel seçim yapılması kararının, iktidara karşı ittifakla kazanılan büyükşehir belediyelerinin kaybı başta olmak üzere, ülke çıkarları açısından pek çok olumsuz sonuç doğuracağı aşikardır. İYİ Parti’nin aldığı bu karar ve son dönemde yapılan açıklamalar belediye seçimlerinde AK Parti ile Halkın ittifakını güçlendirdiği ve mevcut hükümeti güçlendirdiği için İYİ Parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğimden istifa ediyorum.

28. Dönem Hatay Milletvekili olarak adaylığım ve görevim süresince birlikte yürüdüğüm, çalışma şerefine eriştiğim tüm dostlarıma ve NİTELİKLİ Partili üyelerime teşekkür ediyorum.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çayyolu Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu